tel. 62 747 28 86 sekretariat@jtbs.com.pl bip
 • logo jtbs 23

  Piknik ekologiczny EKOŚWIĘTOWANIE

  Dodane 18 czerwiec 2023

  W dniu 16 czerwca br. uczestniczyliśmy w pikniku ekologicznym EKOŚWIĘTOWANIE, który był skierowany dla dzieci i młodzieży uczestniczących w konkursie ekologicznym „Region Czysty na 6”.

  W sumie w ciągu 5 lat trwania konkursu „Region czysty na 6” uzbierano: 169 ton odpadów, w tym: 90 ton nakrętek, ponad 70 ton baterii i 6,7 ton puszek aluminiowych.

  W V edycji konkursu zebrano łącznie: 40 918,50 kg (prawie 41 ton odpadów), w tym: ponad 21 ton plastikowych nakrętek, ponad 17 ton baterii oraz 1,7 tony aluminiowych puszek. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 97 placówek oświatowych z terenu 22 gmin. Łącznie w realizację przedsięwzięcia zaangażowało się 17.500 uczniów. Najlepszą gminą w ilości wszystkich zebranych surowców została gmina Jarocin – zebrała 9.138 kg odpadów.

  Burmistrz Jarocina przyznał trzy nagrody dla szkół z terenu gminy Jarocin. Otrzymali je: Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie (I miejsce), Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie (II miejsce) oraz Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi (III miejsce).
  Wiele atrakcji czekało na przedszkolaki i uczniów na stoiskach Wielkopolskiego Centrum Recyklingu, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, ZGO Nova, Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, firmy EKORECYKLING, a także Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz Hufca ZHP. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy i pokazy sprzętu przygotowane przez OSP w Mieszkowie oraz Dziecięco-Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Jołkipołki w Golinie.
  Super niespodzianką był występ uczniów szkoły tańca MUCHA Studio. Tancerze zachęcili wszystkich uczestników festynu do wspólnej zabawy.