tel. 62 747 28 86 sekretariat@jtbs.com.pl bip
 • wiz small

  Nowe mieszkania w Witaszycach

  Dodane 18 październik 2023

  Już niebawem lokatorzy otrzymają klucze do nowych mieszkań czynszowych, które w Witaszycach Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku.  Są to kolejne lokale z spośród prawi 500, jakie na terenie gminy Jarocin wybudowano w ostatnich latach.

   

   

  Wielorodzinny budynek mieszkalny powstał przy ul. Zapłocie 1C w Witaszycach. – Mam informacje od osób, które otrzymały tutaj mieszkanie, że już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zacząć się wprowadzać – mówi zastępca burmistrza Jarocina Bartosz Walczak. Zapewne więc ucieszy je informacja, że już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się proces podpisywania umów, będący ostatnim krokiem przed odebraniem kluczy przez nowych mieszkańców osiedla. – Nie budujemy po to, żeby wybudować –  tylko po to, żeby te mieszkania cieszyły swoich lokatorów, pozwalały spełnić marzenia o swoich czterech ścianach – podkreśla wiceburmistrz Bartosz Walczak.

   
  Obiekt składa się z łącznie 30 lokali mieszkalnych o powierzchniach mieszkalnych 55m2 (trzypokojowych, zlokalizowanych na parterze i I piętrze) oraz 35m2 (dwupokojowych zlokalizowanych na II piętrze – poddaszu). Budynek nawiązuje architekturą i wykończeniem wewnętrznym (wykończenie „pod klucz”) do tych wcześniej zrealizowanych – w Jarocinie, Siedleminie i Potarzycy. W tym dodatkowo zamontowane zostały windy na każdej klatce schodowej, co jest udogodnieniem m.in. dla osób starszych czy niepełnospawnych. Mieszkania na parterze posiadają zabudowane tarasy. Obiekt został wyposażony w instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać części wspólne budynku. Na terenie nieruchomości będzie także wiata rowerowa, a miejsca postojowe, podobnie jak w Potarzycy, posiadają blokady. – Mieszkania w Witaszycach mają najwyższy standard spośród wszystkich, jakie dotychczas wybudowaliśmy. Wyciągamy wnioski z poprzednich budowanych osiedli i staramy się zaspokajać potrzeby mieszkańców. Piękna okolica, spokojne otoczenie. Jestem przekonany. że wszystkim będzie się tu dobrze mieszkało – mówi o nowym osiedlu prezes zarządu JTBS Jerzy Wolski.

   
  Generalnym wykonawcą budowy była firma Investic sp. z o.o. z siedzibą w Golinie. Inwestycja to koszty ok. 8,64 mln zł. Ok. 2,4 mln zł z tej kwoty stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat, a ok. 700 tys. zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z preferencyjnego kredytu udzielonego przez BGK (program Społecznego Budownictwa Czynszowego) i częściowo ze środków własnych JTBS.

   
  Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma kolejne ambitne plany, już niebawem zamierza wybudować 60 mieszkań w Roszkowie i Mieszkowie. Na chwilę obecną JTBS stara się pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego z programu Społeczne Budownictwo Czynszowe. W Roszkowie i Mieszkowie planuje się zamontowanie pomp ciepła zasilanych panelami fotowoltaicznymi, które będą znajdowały się na dachach. Mieszkania, w dwukondygnacyjnych budynkach, będą liczyły po 55 m kw. W Roszkowie nową inwestycję zaplanowano w sąsiedztwie szkoły, w Mieszkowie – z tyłu przedszkola. Jak przyznaje prezes JTBS, zainteresowanie kolejnymi inwestycjami gminnej spółki jest bardzo duże.