tel. 62 747 28 86 sekretariat@jtbs.com.pl bip
 • wiz small

  W Witaszycach wybudowane zostaną kolejne mieszkania w gminie Jarocin

  Dodane 11 maj 2022

  Wielorodzinny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Zapłocie w Witaszycach. Obiekt będzie składał się z łącznie 30 lokali mieszkalnych o powierzchniach mieszkalnych 55m2 (trzypokojowych, zlokalizowanych na parterze i I piętrze) oraz 35m2 (dwupokojowych zlokalizowanych na II piętrze – poddaszu).

  Budynek będzie nawiązywał architekturą i wykończeniem wewnętrznym (wykończenie „pod klucz”) do tych wcześniej zrealizowanych – w Jarocinie, Siedleminie i Potarzycy. W tym dodatkowo zamontowane zostaną windy na każdej klatce schodowej, co będzie udogodnieniem m.in. dla osób starszych. Ponadto na każdej klatce schodowej na parterze będzie wózkownia. Mieszkania na parterze będą posiadały zabudowane tarasy. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, która będzie zasilać części wspólne budynku.

  Generalnym wykonawcą jest firma Investic sp. z o.o. z siedzibą w Golinie, z którą 9 maja br. podpisano umowę. Zakończenie budowy planowane jest w sierpniu 2023 roku.

  znaki_strona_www (1)

  Inwestycja ma kosztować ok. 7,83 mln zł. Ok. 2,12 mln zł z tej kwoty stanowią środki z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilane środkami budżetu państwa w ramach rządowego programu  bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego, a ok. 700 tys. zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z finansowania zwrotnego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach realizacji rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego i częściowo ze środków własnych JTBS.