tel. 62 747 28 86 sekretariat@jtbs.com.pl bip
 • DSC01487

  Mieszkania w Potarzycy w marcu, a na „Mikołaja” komputery dla miejscowej szkoły

  Dodane 10 grudzień 2021

  W Potarzycy, w pobliżu Niepublicznej Szkoły Podstawowej powstaje osiedle mieszkań czynszowych. To nie jest przypadek. Od początku było wiadomo, że nowe osiedle ma wzmocnić miejscową, dobrze wyposażoną szkołę. Wsparcie dla szkoły płynie już dziś. Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazało uczniom mikołajkowy prezent w postaci 9 zestawów komputerowych.

   

  Dziękując za prezent, dyrektor szkoły Marcin Frąszczak zapewnił, że komputery będą wykorzystywane nie tylko podczas lekcji, ale również zajęć pozalekcyjnych. Jednocześnie podziękował za inwestycję mieszkaniową i zapewnił, że społeczność szkoły kibicuje jej od samego początku realizacji i nazywa strzałem w „dziesiątkę”.

  Inwestycja w Potarzycy jest w końcowej fazie realizacji. Na wczorajszej konferencji prasowej, prezes JTBS Jerzy Wolski poinformował, że procedura przydziału mieszkań powinna zakończyć się do 31 stycznia 2022 roku. –  Pierwszeństwo w przyznawaniu mieszkań będą miały rodziny, które maja dzieci w wieku do 15 lat i zdeklarują, że zostaną one zapisane do przedszkola lub szkoły w Potarzycy – mówi Jerzy Wolski, prezes JTBS-u. Same lokale będą gotowe na początku marca. Ponieważ są to tzw. mieszkania „pod klucz”,  lokatorzy będą się tam mogli wprowadzać od razu.

  Pojawienie się osiedla jest znaczące nie tylko dla dalszego rozwoju szkoły, ale całej miejscowości. Równocześnie z realizacją inwestycji przez JTBS, samorząd gminy zadba też o bezpieczeństwo, budując nową drogę prowadzącą do mieszkań czynszowych.

  Przyszli lokatorzy, szczególnie rodziny z dziećmi, w pobliżu mają do dyspozycji nie tylko przedszkole i świetnie wyposażoną szkołę, która może poszczycić się nawet własnym planetarium. Bardzo dobre warunki do uprawiania sportów stwarzają boisko i sala gimnastyczna. W ostatnim czasie powstało też miejsce do rekreacji przy zrewitalizowanym stawie.

  Potarzyca jest także dobrze skomunikowana z pozostałą częścią gminy. Znajduje się niedaleko Goliny, gdzie działają dwa duże zakłady produkcyjne, a kolejne rozpoczynają tam swoją działalność. Stwarza to możliwość znalezienia pracy, nawet dla rodzin, które przeprowadzą się tu odległych miejscowości, a nawet krajów.

  Przypomnijmy, że w Potarzycy powstaje 78 mieszkań czynszowych. Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”. Inwestycja jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin. Do tej pory w jego ramach powstało 366 „czynszówek”, w których zamieszkało ponad 1100 mieszkańców, z tego ponad 400 dzieci w wieku szkolnym. – Dzięki budowie mieszkań Jarocin wzbogacił się także o nowych mieszkańców i jest jednym z nielicznych miast w Wielkopolsce, w którym liczba mieszkańców rośnie. – z zadowoleniem podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Dodaje jednocześnie, że budowanych mieszkań w gminie Jarocin jest znacznie więcej, bo poza mieszkaniami czynszowymi, powstają także: deweloperskie, chronione i socjalne. - Miasto i gmina rozwijają się m.in. dzięki budowie kolejnych mieszkań. Będziemy je budować, tak długo, jak długo będzie zapotrzebowanie. A ono cały czas jest, o czym świadczy zainteresowanie kolejnymi mieszkaniami, które buduje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – podkreśla włodarz gminy. W planach samorządu są już następne lokalizacje mieszkań w: Witaszycach i Mieszkowie.