tel. 62 747 28 86 sekretariat@jtbs.com.pl bip
 • wiz small

  Budowa kolejnych mieszkań w gminie Jarocin już na półmetku

  Dodane 27 luty 2023

  Trwa budowa mieszkań w Witaszycach. Wielorodzinny budynek mieszkalny powstaje przy ul. Zapłocie 1 c. 

  Jesteśmy w połowie inwestycji. Zakończenie prac budowlanych oraz uzyskanie wszystkich pozwoleń, w tym pozwolenia na użytkowanie planujemy na koniec sierpnia. Od września będziemy zasiedlać osiedle - mówi Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

  Obiekt będzie składał się z łącznie 30 lokali mieszkalnych: 20 o powierzchniach mieszkalnych 55m2 (trzypokojowych) oraz 10 liczących 35m2 (dwupokojowych).

  Budynek będzie nawiązywał architekturą i wykończeniem wewnętrznym („pod klucz”) do tych wcześniej zrealizowanych – w Jarocinie, Siedleminie i Potarzycy. W Witaszycach będzie wyższy standard – na każdej klatce schodowej zamontowane zostaną windy, co będzie udogodnieniem m.in. dla osób starszych. Ponadto na każdej klatce będzie wózkownia. Mieszkania na parterze będą posiadały zabudowane tarasy. Instalacja fotowoltaiczna pozwoli na obniżenie kosztów z tytułu pobierania energii we wspólnych częściach. Panele zamontowane zostaną na specjalnym zadaszeniu, pod którym będzie można stawiać rowery. Miejsca parkingowe będą przypisane do poszczególnych lokali.

  - Cieszę się, że już wkrótce oddamy do użytku kolejne mieszkania w naszej gminie. Obiekt będzie spełniał wysokie standardy i będzie na pewno znakomicie służył nowym lokatorom. Szczególnie cieszy to, że zamontowane zostaną tu również panele fotowoltaiczne, co w dobie wysokich cen energii ma duże znaczenie – mówi Bartosz Walczak, zastępca Burmistrza Jarocina.

  - Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy nabór i jakie będą stawki czynszowe. To wynika z sytuacji związanej z kryzysem gospodarczym i finansowym, z rosnącą inflacją, z rosnącymi stopami procentowymi. Nie wiemy, jakie będą te stopy procentowe, a to jest jeden z elementów potrzebnych do wyliczenia stawki czynszowej. Musimy jeszcze poczekać. Mamy nadzieję, że sytuacja się ustabilizuje. Chcielibyśmy do końca kwietnia przedstawić regulamin przyznawania mieszkań, nowy wniosek dla przyszłych mieszkańców oraz podać stawkę czynszową – mówi Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

  Inwestycja będzie kosztować ok. 8,5 mln zł. Ok. 2,2 mln zł z tej kwoty stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat, a ok. 700 tys. zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z preferencyjnego kredytu udzielonego przez BGK (program Społecznego Budownictwa Czynszowego) i częściowo ze środków własnych JTBS.

  witaszyce wiz